Avis Budget Group i Continental
Welcome to Avis

AVIS BUDGET GROUP I CONTINENTAL UMACNIAJĄ WSPÓŁPARCĘ W ZAKRESIE ROZWOJU TECHNOLOGII AUT POŁĄCZONYCH

AVIS BUDGET GROUP I CONTINENTAL UMACNIAJĄ WSPÓŁPARCĘ W ZAKRESIE ROZWOJU TECHNOLOGII AUT POŁĄCZONYCH

Warszawa, 8 stycznia 2019 — Avis Budget Group i Continental ogłaszają rozszerzenie dotychczasowej współpracy. W jej ramach kolejne samochody połączone (ang. connected cars) we flocie wypożyczalni w Europie i USA zostaną wyposażone w technologię KaaS (ang. Key as a Service – kluczyk jako usługa), dzięki której wynajmujący mogą otwierać i uruchamiać samochód przez aplikację mobilną. KaaS będzie wykorzystywany w 50 tys. samochodów połączonych w Stanach Zjednoczonych i 25 tys. w Europie.

 

KaaS opracowane przez Continental pozwala na wzajemną wymianę danych pomiędzy samochodem, systemem opartym o technologię chmurową Avis Budget Group oraz aplikacją mobilną Avis, co w efektywny sposób „łączy” samochód. Dzięki rozwiązaniu Continental kierowca otwiera i uruchamia auto dzięki aplikacji mobilnej Avis, a nie kluczykiem. Do tej pory było ono dostępne jedynie w „Laboratorium Mobilności” („Mobility Lab”) Avis Budget Group w amerykańskim mieście Kansas, w którym znajduje się centrum testowania samochodów połączonych.


- Technologia Continental, w połączeniu z nowymi możliwościami aplikacji Avis wykorzystywanej w Europie, to kolejny przykład tego, jak zmieniamy wynajem samochodów. Dzięki nim nasze usługi stają się jeszcze bardziej transparentne, spersonalizowane i wygodne. Cieszymy się z zakończonych sukcesem prac nad KaaS w Stanach Zjednoczonych oraz że możemy zaproponować to rozwiązanie klientom w Europie. W ten sposób zrobiliśmy kolejny krok w realizacji naszego planu, który zakłada, że do 2020 roku cała nasza flota będzie składała się z samochodów połączonych – stwierdził Mark Servodidio, President, International, Avis Budget Group.


- Avis Budget Group prezentuje siłę internetu rzeczy, łącząc samochody z chmurą i aplikacją mobilną, z której korzystają klienci – stwierdził Helmut Matschi, członek zarządu Continental. – Nasze rozwiązanie KaaS pokazuje, że Continental potrafi w szybki sposób wdrożyć nowy produkt służący mobilności osób korzystających z wynajmu samochodu, który nie wymaga kluczyków, jest połączony z innymi urządzeniami i bezpieczny. Cieszymy się z realizacji nowej funkcjonalności w wypożyczalniach Avis, która dostarczy użytkownikom nowych, niepowtarzalnych doświadczeń – podkreślił.


Technologia KaaS od Continental może być wdrożona u producentów aut, w kolejnych modelach pojazdów oraz na nowych rynkach w szybki sposób, bez konieczności dokonywania zmian w architekturze samochodów. Rozwiązanie Continental obejmuje również serwis i dostarczenie podzespołów.

 

Avis Budget Group wspólnie z Continental zaprezentują rozwiązanie KaaS podczas targów Consumer Electronics Show, które odbędą się w Las Vegas w dniach 8-11 stycznia 2019 roku.

***

Avis Budget Group, Inc. to wiodący dostawca usług wynajmu aut. Jego marki – Avis i Budget, posiadają łącznie ponad 11 tys. punktów wypożyczalni w około 180 krajach na całym świecie. Należący do Grupy Zipcar to światowy lider carsharingu, z którego oferty korzysta ponad milion użytkowników. Większość wypożyczalni Avis Budget Group znajduje się w Ameryce Północnej, Europie oraz w Australii. Działa również w oparciu o licencje w innych regionach świata. Avis Budget Group zatrudnia łącznie około 30 tys. pracowników.


Więcej informacji na: www.avisbudgetgroup.com


Continental rozwija innowacyjne technologie i usługi służące zrównoważonej i połączonej mobilności osób i dóbr. Firma założona w 1871 roku proponuje bezpieczne. efektywne, inteligentne i tanie rozwiązania dla pojazdów, maszyn, ruchu ulicznego oraz transportu. W 2017 roku Continental osiągnął sprzedaż o wartości 44 miliardów dolarów. Zatrudnia obecnie ponad 244 pracowników w 61 krajach.

Kontakt do agencji prasowej:

Biuro Prasowe Avis Polska
Michał Kołodyński
E-mail: michal.kolodynski@webershandwick.pl, M +48 782 600 035