Avis na drodze do zerowej emisji CO2 w 2050 r.

Zapewnianie zrównoważonego transportu z myślą o planecie i ludziach

Kobieta ładuje samochód elektryczny, trzymając kawę w dłoni

Wspieranie niskoemisyjnej przyszłości

W 2018 r. przedstawiliśmy nasz plan działania do 2030 r., określający nasze cele ESG. Obejmują one zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych o 30%, co już czynimy. Od 2018 roku udało nam się zmniejszyć nasz ślad węglowy o 17%, zarówno poprzez bezpośrednie emisje generowane przez nas w ramach dostarczania rozwiązań transportowych, jak i pośrednie emisje z energii, którą wykorzystujemy jako firma.

Dawanie z siebie więcej
Nie spoczywamy jednak na laurach — podążanie obraną ścieżką wymaga ambicji, kreatywnych rozwiązań i zaangażowania w dążenie do doskonałości. Oprócz inwestowania w rozwój naszej floty pojazdów oszczędnych pod względem zużycia paliwa, hybrydowych i elektrycznych wyznaczyliśmy sobie cele w zakresie zmniejszenia zużycia energii i wody oraz zmniejszenia naszego wpływu na środowisko we wszystkich biurach wynajmu Avis.

Jesteśmy dumni, że:

 • W 2022 roku nasze pojazdy elektryczne przejechały ok. 37 milionów kilometrów.
 • W krajach skandynawskich 60% floty firmy to pojazdy hybrydowe lub elektryczne, a w samej Norwegii flota pojazdów elektrycznych z akumulatorami i typu plug-in stanowi 55%.
 • Wspieramy rozwój sieci ładowania, instalując w Europie ok. 180 ładowarek.
 • W Stanach Zjednoczonych nawiązaliśmy współpracę z dostawcą ładowarek wielkoskalowych EverCharge w celu uruchomienia punktów ładowania na stacjach ładowania pojazdów elektrycznych na międzynarodowym lotnisku im. George’a Busha (IAH) w Houston w Teksasie.

Aby dowiedzieć się, jak Avis osiąga swoje cele środowiskowe, kliknij tutaj.

Joseph Ferraro, prezes i dyrektor generalny Avis Budget Group

Integracja pojazdów elektrycznych jest kluczowym celem – mówi dyrektor generalny

„Aby w pełni zintegrować pojazdy elektryczne z naszą działalnością, firma opracowała trzytorowe podejście skoncentrowane na podróży klienta, infrastrukturze i technologii.

W nadchodzących latach będziemy w dalszym ciągu powiększać naszą globalną flotę niskoemisyjną na dużą skalę, jednocześnie wspierając rozwój infrastruktury potrzebnej dla tych pojazdów”.

Joseph Ferraro,
Prezes i dyrektor generalny

Samochód elektryczny ładowany w stacji ładowania

Dzielenie się innowacjami i zrównoważonymi rozwiązaniami w Avis

Wraz z wdrażaniem przez rządy i społeczeństwo na całym świecie zmian mających na celu osiągnięcie zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2050 roku Avis bada i dzieli się innowacjami technicznymi, które można zastosować w różnych lokalizacjach na całym świecie. Oznacza to rozwój naszej floty pojazdów elektrycznych.

Ekscytujące projekty w zakresie zrównoważonego rozwoju, które nasze zespoły w Europie wdrożyły, obejmują:

 • Testowanie nowej technologii dwukierunkowego przepływu energii między samochodem i siecią w krajach skandynawskich. Dzięki temu pojazdy elektryczne mogą nie tylko ładować akumulatory w nocy – gdy ceny energii elektrycznej są niższe – ale także dostarczać energię z powrotem do sieci poprzez odpowiednią ładowarkę.
 • Zaawansowane szkolenia dla naszych zespołów serwisowych w naszych biurach wynajmu w całej Europie w zakresie napraw i konserwacji pojazdów wysokonapięciowych z napędem elektrycznym.
 • Rozbudowa oferty carsharingu poprzez rozwój floty Zipcar w ramach Avis Budget Group. W 2022 roku nasza flota Zipcar w Wielkiej Brytanii obejmowała ponad 600 pojazdów elektrycznych.
Pracownicy biurowi Avis przeglądają materiały

Większa efektywność energetyczna w biurach wynajmu Avis

Dokładamy wszelkich starań, aby zwiększyć efektywność energetyczną we wszystkich biurach wynajmu, przestrzeniach biurowych i warsztatach Avis.

Obecnie koncentrujemy się na modernizacji energooszczędnego oświetlenia LED w całej firmie, w naszych biurach, biurach wynajmu, centrach serwisowych i w naszych szyldach.

Główne warsztaty Avis w Stanach Zjednoczonych są ogrzewane przez piece z systemem czystego spalania, zasilane zużytym olejem silnikowym.

Dowiedz się, w jaki sposób pomagamy naszym klientom biznesowym osiągnąć ich cele w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Pracownicy Avis w pracy na parkingu biura wynajmu

Zarządzanie zasobami i odpadami w biurach wynajmu Avis

Woda jest cennym zasobem, w związku z czym priorytetowo traktujemy działania mające na celu zmniejszenie ilości wody wykorzystywanej do czyszczenia i konserwacji naszych pojazdów.

W 2022 roku ograniczyliśmy zużycie wody dzięki takim projektom, jak:

 • Instalacja oszczędzających wodę systemów mycia samochodów w głównych lokalizacjach w Stanach Zjednoczonych. Poddają one recyklingowi i ponownie wykorzystują do 80% swojej wody ściekowej.

Testowanie najnowszych innowacji w dziedzinie mycia samochodów w naszym biurze wynajmu w Kopenhadze w Danii. System poddaje recyrkulacji i oczyszcza 100% wody w obiegu zamkniętym, oszczędzając około miliona litrów wody rocznie.

Podejmowanie kroków w celu zmniejszenia ilości odpadów i zwiększenia poziomu recyklingu

W całej firmie stawiamy na recykling, naprawę i ponowne wykorzystywanie zasobów tam, gdzie to możliwe. W przypadku odpadów wymagających ostrożnej utylizacji, takich jak olej silnikowy, opony, akumulatory samochodowe i szyby przednie, współpracujemy z certyfikowanymi ekspertami od usuwania niebezpiecznych odpadów, aby zapewnić zgodność wszystkich naszych działań z przepisami.

 • Nasz program konserwacji samochodów ma na celu zmniejszenie ilości odpadów. Sprawdzanie opon i uzupełnianie ciśnienia ze względów bezpieczeństwa również wydłuża ich żywotność.
 • Nasze kontrole bezpieczeństwa przedniej szyby pozwalają nam wykryć ślady uszkodzeń i działać szybko, naprawiając wszelkie odpryski, aby przedłużyć jej żywotność.
 • W przypadku niewielkich uszkodzeń nasi specjaliści wykorzystują technologię bezinwazyjnego usuwania wgnieceń, która umożliwia naprawę karoserii bez stosowania szkodliwych substancji lub chemikaliów.
 • Nasze zespoły w biurach i wypożyczalniach samochodów sortują odpady, aby ograniczyć ilość trafiających na wysypiska śmieci.
Samochód elektryczny w terenie wiejskim

Sprawdzanie naszego wpływu na środowisko w całym łańcuchu dostaw

Oczywiście nie pracujemy w odosobnieniu i dla Avis ważne jest, aby nasi dostawcy podzielali nasze zaangażowanie w redukcję emisji dwutlenku węgla i zrównoważony rozwój we własnych działaniach.

 • W Europie rozpoczynamy ankietę dotyczącą środowiska, społeczności i ładu korporacyjnego (ESG) dla dostawców, którą planujemy wdrożyć na całym świecie, aby nasza praca w tym obszarze była kontynuowana w łańcuchu dostaw.
   
 • Nasze zespoły w niektórych krajach skandynawskich – Danii, Szwecji i Norwegii – zawarły umowy na stosowanie środków chemicznych do czyszczenia samochodów, które zostały sklasyfikowane jako ekologiczne i przetestowane pod kątem zmniejszenia ryzyka dla zdrowia i wpływu na środowisko.