Welcome to Avis

POLSCY FANI GRY O TRON RUSZAJĄ DO DUBROWNIKA – MIASTA, W KTÓRYM WYLĄDOWAŁ KRÓL

POLSCY FANI GRY O TRON RUSZAJĄ DO DUBROWNIKA – MIASTA, W KTÓRYM WYLĄDOWAŁ KRÓL

Warszawa, 16 maja 2019 – Jak wynika z danych Avis Polska, lidera rynku wynajmu aut w Polsce, aż o 50%* wzrosła liczba internautów, którzy chcieli wypożyczyć samochód w Dubrowniku – miejscu, które posłużyło jako sceneria lądowania króla w przedostatnim odcinku serialu Gra o Tron.

 

Upadek jednej królowej, szaleństwo drugiej oraz spłonięcie miasta to niejedyne elementy odcinka, które zapadły widzom w pamięci. Mieli oni okazję zachwycić się widokiem Dubrownika i jego okolic. Charakterystyczne dachówki budynków, piękna linia brzegowa oraz starożytne mury miejskie, zwrócone na Morze Adriatyckie to sceneria doskonale znana fanom Gry o Tron. Widzowie są teraz znacznie bardziej chętni do odwiedzenia miasta, które w serialowym świecie padło ofiarą ognia Drogona.


- Spodziewamy się wzrostu zainteresowania tą destynacją zarówno wśród fanów serialu, chcących zobaczyć miejsce lądowania króla, jak i osób, które po prostu pragną rozkoszować się wspaniałymi widokami Chorwacji i zaznać fascynującej kultury tego kraju podczas podróży. To zainteresowanie Chorwacją będzie się utrzymywać, najprawdopodobniej do zakończeniu serialu i podczas zbliżającego się sezonu wakacyjnego – stwierdza Martin Gruber, dyrektor zarządzający Avis Budget Group na Polskę, Czechy, Niemcy, Austrię i Szwajcarię.

 

*Źródło: Statystyki wyszukiwania na Avis.pl w dniach 12-13 maja 2018 i 12-13 maja 2019.

O Avis

Avis Budget Group, Inc. to wiodący dostawca usług wynajmu aut. Jego marki – Avis i Budget, posiadają łącznie ponad 11 tys. punktów wypożyczalni w około 180 krajach na całym świecie. Należący do Grupy Zipcar to światowy lider carsharingu, z którego oferty korzysta ponad milion użytkowników. Większość wypożyczalni Avis Budget Group znajduje się w Ameryce Północnej, Europie oraz w Australii. Działa również w oparciu o licencje w innych regionach świata. Avis Budget Group zatrudnia łącznie około 30 tys. pracowników.


Avis działa od 1946 roku. Jest jedną z najbardziej znanych i największych na świecie marek wypożyczalni samochodów z około 5 500 oddziałami w około 180 krajach. Avis szczyci się długą historią innowacji w branży wynajmu samochodów i jest jedną z czołowych marek pod względem lojalności klientów. Avis należy do Avis Budget Group, Inc., notowanej na NASDAQ, która działa i licencjonuje swoją markę na całym świecie. Oddział Avis w Polsce funkcjonuje od 1991 roku.


Więcej informacji na: www.avis.pl

Dodatkowych informacji udziela:

Biuro Prasowe Avis Polska
Michał Kołodyński
E-mail: michal.kolodynski@webershandwick.pl, M +48 782 600 035