Welcome to Avis

Jakiego auta szukamy w wypożyczalni?

Warszawa, 20 lipca 2021 – Samochodu z niskim przebiegiem, ochroną ubezpieczeniową i możliwością bezpłatnego anulowania rezerwacji – tego Polacy oczekują od wypożyczalni aut, wynika z badania przeprowadzonego dla Avis Polska, jednej z wiodących marek wynajmu samochodów. Wybierając wypożyczalnię oraz pojazd, zwracamy uwagę również na spalanie i rodzaj paliwa.

Wakacje w pełni, tymczasem znaczna większość Polaków deklaruje, że woli podróżować w czasie pandemii samochodem niż komunikacją publiczną. W badaniu dla Avis Polska zadeklarowało to 85% ankietowanych. Osoby, które nie posiadają własnego auta, odpowiedniego na wakacyjny wyjazd lub wolą podróżować nowym, komfortowym i bezpiecznym modelem mogą zdecydować się na wypożyczenie czterech kółek.


Wybierając wynajem, znaczna większość osób chce podróżować autem z niskim przebiegiem. 63% badanych stwierdziło, że samochód z wypożyczalni nie może mieć na liczniku więcej niż 70 tysięcy kilometrów, z czego 28% preferuje pojazd z przebiegiem do 50 tysięcy, a 15% oczekuje, że wynajmowany samochód nie przejechał dotychczas więcej niż 30 tysięcy kilometrów.


Ważny jest również wiek samochodu. Ponad 54% badanych stwierdza, że chce wypożyczać auto nie starsze niż 2 lata. – Nowy samochód z niskim przebiegiem gwarantuje większy komfort i bezpieczeństwo, a na tym przede wszystkim zależy podróżującym w czasie wakacji. Dlatego flota oferowanych przez nas aut składa się z najnowszych modeli. Ponadto wszystkie dostępne samochody mają nie więcej niż dwa lata – stwierdził Sascha Hümmerich, dyrektor generalny Avis Budget Group na Polskę i Czechy.
Spalanie i rodzaj paliwa, ubezpieczenie oraz elastyczność


Podczas wakacji chcemy maksymalnie się zrelaksować. Nic więc dziwnego, że 40% osób wskazało dostępność pełnej ochrony ubezpieczeniowej jako ważny element oferty najmu samochodu. Dzięki temu wypożyczający samochód nie muszą martwić się o ponoszenie dodatkowych opłat w przypadku uszkodzenia czy kradzieży pojazdu. Istotne dla wynajmujących jest również spalanie (39%) oraz rodzaj paliwa – benzyna czy na przykład LPG (32%). Niewiele mniejsza grupa ankietowanych – 31% biorących udział w badaniu Avis – zwraca uwagę na elastyczność oferty wynajmu, czyli możliwość anulowania lub zmiany rezerwacji bez ponoszenia dodatkowych kosztów.


– Elastyczność rezerwacji stała się szczególnie istotna w czasie pandemii, kiedy podróżujący musieli dostosowywać swoje plany ze względu na zmieniające się obostrzenia związane z COVID-19. W przypadku Avis umożliwiamy darmowe anulowanie lub zmianę opłaconej wcześniej rezerwacji nawet do 24 godzin przed dniem zaplanowanego odbioru samochodu. Środki zostają przelane bezpośrednio na konto klienta – podkreśla Sascha Hümmerich.

 

* Badanie przeprowadzone przez SW Research dla Avis Polska na grupie 504 osób, które przynajmniej raz w minionym roku korzystały z usługi wynajmu samochodu.

O Avis:

Avis Budget Group, Inc. to wiodący dostawca usług wynajmu aut. Jego marki – Avis i Budget, posiadają łącznie ponad 11 tys. punktów wypożyczalni w około 180 krajach na całym świecie. Należący do Grupy Zipcar to światowy lider carsharingu, z którego oferty korzysta ponad milion użytkowników. Większość wypożyczalni Avis Budget Group znajduje się w Ameryce Północnej, Europie oraz w Australii. Działa również w oparciu o licencje w innych regionach świata. Avis Budget Group zatrudnia łącznie około 30 tys. pracowników.


Avis Car Rental działa od 1946 roku. Jest jedną z najbardziej znanych i największych na świecie marek wypożyczalni samochodów z około 5 500 oddziałami w około 170 krajach. Avis szczyci się długą historią innowacji w branży wynajmu samochodów i jest jedną z czołowych marek pod względem lojalności klientów. Avis należy do Avis Budget Group, Inc., notowanej na NASDAQ, która działa i licencjonuje swoją markę na całym świecie. Oddział Avis w Polsce funkcjonuje od 1991 roku.


Więcej informacji na: www.avis.pl
 

Więcej informacji udziela:

Kontakt:
Weber Shandwick

Mateusz Kmita
E-mail: mateusz.kmita@webershandwick.pl
M +48 502 255 680

 

Michal Pelczynski

E-mail: michal.pelczynski@webershandwick.pl