Welcome to Avis

Razem z FIA World Endurance Championships w ramach wyścigu 24h Le Mans.

Avis partnerem premium podczas wyścigów FIA WEC 2023

Oferta wypożyczalni Avis wspiera wyścig 24h Le Mans.

Avis i organizator mistrzostw FIA World Endurance Championship (WEC), obejmujących legendarny 24-godzinny wyścig na torze Le Mans, ogłaszają współpracę. 

Współpraca ta bazuje na wspólnym dziedzictwie obu organizacji w zakresie innowacji w dziedzinie inżynierii samochodowej i rozwiązań transportowych oraz kulturze etyki biznesowej i inkluzywności

Zgodnie z umową Avis będzie pełnił rolę Partnera Premium mistrzostw FIA WEC, w ramach których w wyścigach trwających od 6 do 24 godzin na najlepszych torach świata konkurują ze sobą takie marki jak Ferrari, Porsche, Peugeot, Toyota i Cadillac.  

 

Ta nowa współpraca czyni Avis Partnerem Premium w zakresie wynajmu pojazdów w trakcie sezonu FIA WEC 2023, obejmującego siedem wyścigów w Stanach Zjednoczonych, Portugalii, Belgii, Francji, Włoszech, Japonii i Bahrajnie od marca do listopada.  
 

Współpraca Avis i FIA World Endurance Championship (WEC), na zdjęciu, obejmuje wsparcie podczas legendarnego wyścigu 24h Le Mans.

FIA WEC to pierwsze elitarne wyścigi napędzane w 100% paliwem odnawialnym

Avis podziela wizję FIA WEC w zakresie zrównoważonej mobilności

WEC to pierwsze elitarne wyścigi, które wykorzystują w 100% paliwo odnawialne. W ramach realizacji wspólnej wizji obu organizacji w zakresie zrównoważonej mobilności, flota elektrycznych i hybrydowych samochodów Avis będzie promowana jako środek transportu dla kibiców, kibicek, logistyków WEC i zespołów wyścigowych, którzy będą mogli podróżować w odpowiedzialny sposób na każde wydarzenie. 

Keith Rankin, Prezes na region międzynarodowy Avis Budget Group powiedział: „Jesteśmy zachwyceni, że możemy ogłosić tę współpracę, która zbiega się w czasie z setną rocznicą organizacji 24-godzinnego wyścigu na torze Le Mans. Kwestia wytrzymałości i solidności jest głęboko zakorzeniona w kulturze naszej firmy, jako przedsiębiorstwa, które od prawie 80 lat oferuje rozwiązania w zakresie mobilności milionom klientów w 11 000 biur w 180 krajach świata”. 

„Organizator serii, Automobile Club De L'Ouest (ACO), opiera swój rozwój na solidnym zobowiązaniu na rzecz wysokich standardów i innowacyjności. Bardzo cieszymy się, że ta współpraca da nam możliwość uczenia się i zdobywania nowych doświadczeń”. 

Współpraca Avis i FIA World Endurance Championship (WEC), na zdjęciu, obejmuje wsparcie podczas legendarnego wyścigu 24h Le Mans.
Klient Avis otrzymuje kluczyk do samochodu od pracownika wypożyczalni

Zmiany kierowców dla Avis są równie ważne jak dla zespołów wyścigowych

Każda podróż samochodem z wypożyczalni Avis to niejako kolejne okrążenie toru.

Avis dokłada wszelkich starań, aby zapewniać kompleksową ofertę, w ramach których klienci korzystają z wielu usług mobilnościowych podczas podróży od punktu A do punktu B. Dzięki systemowi QuickPass, który umożliwia pominięcie kolejki przy odbiorze samochodu, poprzez w pełni elastyczne rezerwacje, kompleksowe pakiety ochrony i program Avis Preferred z szeroką gamą korzyści dla lojalnych klientów, Avis nieustannie szuka możliwości oferowania możliwie najlepszych rozwiązań. 

Louise Morgan, starsza dyrektorka ds. marketingu międzynarodowego w Avis Budget Group powiedziała: „Mistrzostwa WEC są sprawdzianem możliwości samochodów i możemy tu mówić o silnej synergii z działalnością Avis – każda zmiana kierowcy ma dla nas takie samo znaczenie jak dla zespołów podczas wyścigu na torze Le Mans, a każda podróż klienta naszym samochodem jest dla nas swoistym kolejnym okrążeniem toru”. 

„Zawody WEC, takie jak 24-godzinny wyścig na torze Le Mans, są poligonem doświadczalnym dla rozwoju takich aspektów jak bezpieczeństwo, hamowanie i wydajność paliwowa, które następnie weszły do standardowych rozwiązań w samochodach, którymi jeździmy na co dzień”. 

Innowacje techniczne to podstawa sukcesu na torze wyścigowym i w Avis

Różne zespoły oferują doskonałość na każdym poziomie, zarówno na torze, jak i w trakcie wynajmu samochodu Avis.

Podobnie jak innowacje techniczne są podstawą sukcesu w topowych wyścigach, tak w Avis skupiamy się na rozwiązaniach, które zapewnią klientom najlepsze doświadczenie w zakresie wynajmu samochodu.  

Aby sprostać temu zadaniu, nasz zespół, podobnie jak ekipy wspierające kierowców na torach wyścigowych, jest kluczowym elementem całej układanki.  

Louise Morgan stwierdziła: „Zespoły Avis rozwijają się dzięki różnorodności i inkluzywności, dlatego też z dumą wspieramy inicjatywy oferujące zaangażowanie kobiet-kierowczyń”. 

Frédéric Lequien, Dyrektor generalny FIA WEC powiedział: „Z wielką radością witamy Avis w rodzinie FIA World Endurance Championship. Avis to godna zaufania marka, która ma na swoim koncie bogaty bagaż doświadczeń w zakresie innowacyjności i doskonałości w dostarczaniu rozwiązań mobilnych. Cieszymy się z możliwości współpracy w tym roku pełnym ekscytujących wydarzeń w świecie wyścigów wytrzymałościowych”. 

Współpraca Avis i FIA World Endurance Championship (WEC), na zdjęciu, obejmuje wsparcie podczas legendarnego wyścigu 24h Le Mans.